Wspomnienie z turnusu

     W roku szkolnym 2016/2017 w okresie od20.05 do 02.06 2017r.uczniowie wraz z rodzicami i opiekunami uczestniczyli w turnusie rehabilitacyjnym w ośrodku „Leśna polana” położonym w nadmorskiej miejscowości Ustronie Morskie.

               Podczas pobytu dzieci i rodzice korzystali z zabiegów rehabilitacyjnych zgonie z zaleceniami lekarza. Były to między innymi : hydromasaż, naświetlania lampą solux, masaż stóp, inhalacje, aqwawibron, fotele masujące, platforma wibracyjna, ćwiczenia indywidualne.

 Każdego dnia wszyscy uczestnicy turnusu brali udział w spacerach brzegiem morza oraz w spacerach po lesie. W ramach tych aktywności mogli podziwiać uroki nadmorskiej flory i fauny, korzystając z leczniczych właściwości nadmorskiego mikroklimatu.

Dodatkowymi atrakcjami podczas turnus ubyły: przejażdżka ciuchcią po okolicy, wyjścia do Aqwaparku, dyskoteki oraz wspólne grillowanie przy muzyce. Dzieci i rodzice skorzystali z możliwości wyjazdu do Kołobrzegu gdzie spacerowali nadmorskim bulwarem i wzięli udział w rejsie wycieczkowym  statkiem „Pirat”.  

W czasie pobytu obchodziliśmy dwa święta. Pierwszym z nich był Dzień Matki na który dzieci pod kierunkiem pani Ani i pani Kasi przygotowały laurki dla mam. Drugim świętem był Dzień Dziecka w którym główną atrakcją przygotowaną przez kierownictwo ośrodka był pokaz grupy cyrkowej i słodki poczęstunek z lodami.

Turnus przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze w poczuciu integracji i zrozumienia.

                                

Czytaj dalej...

Wiosenne warsztaty plastyczne

31 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach plastycznych pt. „Wielkanocne ozdoby ”. Pod kierunkiem nauczycieli powstały baranki, papierowe pisanki, kurczaczki i inne ozdoby , które zostały wyeksponowane w szatni szkolnej. Celem warsztatów było kultywowanie tradycji wielkanocnych oraz rozwijanie umiejętności i zamiłowań plastycznych.

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie RMW

Szkoła Współpracy

Fundacja Sedeka

Erasmus+

PSS Społem

PSS Społem

Leroy Merlin

Liroy Merlin

Chrońmy dzieci

Chronimy dzieci

Licznik

Dzisiaj 27

Wczoraj 49

Tygodniowo 114

Miesięcznie 658

Razem 73176