WIZYTA W UNIWERSYTECKIM MUZEUM PRZYRODNICZYM

Dnia 15.12.2015 r. uczniowie szkoły udali się na wycieczkę do Uniwersyteckiego Muzeum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy. Obejrzeli tam wystawę stałą pt „Środowiska przyrodnicze Polski północno-wschodniej”: eksponaty ptaków i ssaków oraz „Przyrodę rejonów polarnych”: zwierzęta i rośliny Arktyki i Antarktyki, „Rafy koralowe” Morza Czerwonego. Przedmiotem obserwacji były też skały osadowe i skamieniałości występujące na terenie Polski.

Naturalne eksponaty pozwoliły uczestnikom wycieczki lepiej przyswoić i utrwalić treści przyrodnicze.

Czytaj dalej...

Wizyta w Muzeum Ikon w Supraślu.

29.09.2015 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach edukacyjnych organizowanych w Muzeum Ikon w Supraślu.

Spotkanie to miało na celu przybliżenie zagadnień związanych z ikoną, jej symboliką oraz tradycją chrześcijańską a rozpoczęło się od zwiedzania wystawy w nowoczesnym multimedialnym muzeum, z grą świateł i anielskim śpiewem chórów.

Podczas zajęć warsztatowych uczestnicy poznali poszczególne etapy pracy nad ikoną i samodzielnie, pod czujnym okiem pani Kasi – instruktorki, wykonali prace plastyczne, które zabrali ze sobą do domu. Po wypolerowaniu desek i przekopiowaniu rysunku uczestnicy malowali temperą, sporządzoną na bazie naturalnej emulsji.

       Zapraszamy do galerii zdjęć:)

„Niektórzy widzą w ikonie dzieło sztuki o dużej wartości estetycznej. Tymczasem wierzący, postrzegają w ikonie zjawisko o charakterze du­chowym.

Ikona – jak podaje Paweł Florenski – to wypisane kolorami Imię Boże, to okno do wieczności, za którym można zobaczyć Boży świat, to co Boże.

Obraz najpierw dotyka serca, później zaś umysłu. Ikona przedstawia oblicza jaśniejące światło­ścią pochodzącą z innego świata. Mówią o Bogu, ale tak­że mówią o człowieku”Michael Quenot

Czytaj dalej...

Wycieczka do zoo

Dzień 22 września był Dniem bez Samochodu, w którym mieszkańcy naszego miasta mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Uczniowie klasy V-VI także wybrali się na przejażdżkę autobusem linii 10. Stacją docelową był park przy ul. Zwierzynieckiej oraz białostocki ogród zoologiczny- Akcent ZOO. Towarzyszyła nam słoneczna pogoda zwiastująca rychłe nadejście złotej  polskiej jesieni.

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie RMW

Szkoła Współpracy

Fundacja Sedeka

Erasmus+

PSS Społem

PSS Społem

Leroy Merlin

Liroy Merlin

Chrońmy dzieci

Chronimy dzieci

Licznik

Dzisiaj 27

Wczoraj 49

Tygodniowo 114

Miesięcznie 658

Razem 73176