Wycieczka do Ciechanowca

Dnia 19 czerwca 2017 r. odbyła się wycieczka uczniów szkoły do Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Podczas zwiedzania oglądaliśmy ekspozycję „Początki mechanizacji rolnictwa" gdzie zostały zgromadzone maszyny i narzędzia rolnicze, gospodarstwa wiejskie i chaty chłopskie z XVIII i XIX w., a także ekspozycje młyńskie i Muzeum Chleba. Jednym z najciekawszych obiektów zwiedzania okazało się pierwsze w Polsce Muzeum Pisanki, w którego zbiorach znajdują się przepiękne, wykonane różnymi technikami pisanki ze wszystkich zakątków świata. Interesującym doświadczeniem było poznanie jednego z najstarszych zawodów- spotkanie z kowalem. Uwieńczeniem wycieczki był obiad oraz lody. Zmęczeni, ale w dobrych nastrojach wróciliśmy szczęśliwie do szkoły.

 

Zapraszam do galerii zdjęć

Czytaj dalej...

Badacze przyrody i przyjaciele drzew.

W II semestrze roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęliśmy w naszej szkole realizację nowego projektu edukacyjnego pt. „Badacze przyrody i przyjaciele drzew”, którego głównym celem jest poznawanie przyrody i zachodzących w niej zjawisk poprzez codzienny kontakt z nią w najbliższym środowisku ucznia. W ramach projektu wykonano szkolną stację meteorologiczną, dzięki której uczniowie będą mogli badać i obserwować zjawiska pogodowe.

W ramach projektu przeprowadzono również szkolną akcję „Moje drzewo rośnie ze mną”, dzięki której nasz szkolny plac został wzbogacony o piękne krzewy i drzewa. Wraz z nadejściem wiosny rozpoczęły się intensywne prace porządkowe i pielęgnacyjne w naszym ogródku. Uczniowie samodzielnie posadzili przyniesione przez siebie sadzonki drzew i krzewów oraz zajęli się ich pielęgnacją. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom oraz rodzicom, za zaangażowanie i wsparcie naszej akcji oraz pomoc przy aranżacji, pieleniu i dbaniu o nasz szkolny ogród.

Ogród to niewątpliwie miejsce w którym uczniowie mogą prowadzić ciekawe badania, eksperymenty, obserwacje; gdzie mają zapewniony kontakt z żywą przyrodą. Wspólne działania w ogrodzie uczą współpracy, przyczyniają się do tworzenia więzi między uczniami, nauczycielami i rodzicami, integrując całą szkolną społeczność.

Czytaj dalej...

Zakończenie roku szkolnego

Serdecznie zapraszamy

na

uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

które odbędzie się w dniu  23 czerwca 

 o godz 10.00

koniec

 

 

                                                                                                                                                                                                                                 Organizatorzy: K. Szymańska i K. Siemienowicz

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie RMW

Szkoła Współpracy

Fundacja Sedeka

Erasmus+

PSS Społem

PSS Społem

Leroy Merlin

Liroy Merlin

Chrońmy dzieci

Chronimy dzieci

Licznik

Dzisiaj 27

Wczoraj 49

Tygodniowo 114

Miesięcznie 658

Razem 73176