Badacze przyrody i przyjaciele drzew.

W II semestrze roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęliśmy w naszej szkole realizację nowego projektu edukacyjnego pt. „Badacze przyrody i przyjaciele drzew”, którego głównym celem jest poznawanie przyrody i zachodzących w niej zjawisk poprzez codzienny kontakt z nią w najbliższym środowisku ucznia. W ramach projektu wykonano szkolną stację meteorologiczną, dzięki której uczniowie będą mogli badać i obserwować zjawiska pogodowe.

W ramach projektu przeprowadzono również szkolną akcję „Moje drzewo rośnie ze mną”, dzięki której nasz szkolny plac został wzbogacony o piękne krzewy i drzewa. Wraz z nadejściem wiosny rozpoczęły się intensywne prace porządkowe i pielęgnacyjne w naszym ogródku. Uczniowie samodzielnie posadzili przyniesione przez siebie sadzonki drzew i krzewów oraz zajęli się ich pielęgnacją. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom oraz rodzicom, za zaangażowanie i wsparcie naszej akcji oraz pomoc przy aranżacji, pieleniu i dbaniu o nasz szkolny ogród.

Ogród to niewątpliwie miejsce w którym uczniowie mogą prowadzić ciekawe badania, eksperymenty, obserwacje; gdzie mają zapewniony kontakt z żywą przyrodą. Wspólne działania w ogrodzie uczą współpracy, przyczyniają się do tworzenia więzi między uczniami, nauczycielami i rodzicami, integrując całą szkolną społeczność.

Czytaj dalej...

Zakończenie roku szkolnego

Serdecznie zapraszamy

na

uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

które odbędzie się w dniu  23 czerwca 

 o godz 10.00

koniec

 

 

                                                                                                                                                                                                                                 Organizatorzy: K. Szymańska i K. Siemienowicz

Czytaj dalej...

Tydzień z książką w ogrodzie szkolnym

Koniec roku zbliża się wielkim krokami więc czas na krótkie podsumowanie naszych działań czytelniczych w ramach projektu „Nasze książki”. Podczas całego roku szkolnego spotykaliśmy się w klasach, wspólnie czytając z nauczycielami i rodzicami przeróżne pozycje literackie, podczas zajęć edukacyjnych i świetlicowych, wykorzystując zarówno szkolny księgozbiór literatury dziecięcej, jak i klasowe kąciki z książką. Całoroczną przygodę z utworami literackimi w szkole zakończyliśmy podczas „Tygodnia z książką w ogrodzie szkolnym” w dniach 5-9.06.2017r. Nie zawsze sprzyjała nam pogoda, ale dzięki ciekawym pozycjom literackim zaopatrzonym w piękne ilustracje mogliśmy doświadczyć swoistej „uczty duchowej”. Zastosowane elementy form teatralnych przybliżyło uczniom tematykę czytanych utworów, a czytanie uczestniczące sprawiło, iż czytanie książek było jeszcze ciekawsze.

Zapraszamy do galerii zdjęć J

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie RMW

Szkoła Współpracy

Fundacja Sedeka

Erasmus+

PSS Społem

PSS Społem

Leroy Merlin

Liroy Merlin

Chrońmy dzieci

Chronimy dzieci

Licznik

Dzisiaj 0

Wczoraj 15

Tygodniowo 181

Miesięcznie 543

Razem 71056