Dzień Służby Zdrowia

Dnia 19.04.2017 r. obchodzono w naszej szkole "Dzień Służby Zdrowia". Uczniowie brali udział w wielu konkursach związanych ze zdrowiem i higieną: rozpoznawali owoce i warzywa poprzez zmysł smaku, przedmioty niezbędne do codziennej higieny poprzez zmysł dotyku, grupowali zdrowe i niezdrowe produkty żywnościowe. Chętnie uczestniczyli w zabawie ruchowej  z elementami technik dramowych "Nasze samopoczucie".

            Tegoroczną imprezę uświetniła obecność zaproszonych gości: p. Magdaleny Nieścieruk  pielęgniarki Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku oraz ratowników medycznych p. Marcin Adamski i p. Agnieszka Bajkowska. Pracownicy Służby Zdrowia udzielili lekcji z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wykonywania  opatrunków i bandażowania poszczególnych części ciała, odpowiedzieli na wiele interesujących pytań nt. żywności, przestrzegania czystości, aktywności dnia codziennego.

            Dziękujemy wszystkim klasom i zespołom rewalidacyjno – wychowawczym za przygotowanie pomocnych plakatów "Zdrowie w nas".

Organizatorzy: p. E. Jabłonowska, p. E. Wnorowska – Kucharska,  p. J. Trochimczuk, p. J. Szałaj.

Czytaj dalej...

Występ zespołu ETNO - FOLK

Dnia 29 marca 2017r. mieliśmy zaszczyt gościć na VII Regionalnym Przeglądzie Twórczości Folklorystycznej Dzieci i Młodzieży w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. Nasz szkolny zespół muzyczny ETNO-FOLK zaprezentował dwa utwory etniczne: „Bao” i „W wielkiej dżungli”. W towarzystwie uroczego słonia, w rytm bębnów djembe, bębnów ocean drum oraz afrykańskich grzechotek wprowadziliśmy widownię, a także samych siebie w fantastyczny klimat Czarnego Lądu. Młodzi miłośnicy etnicznej muzyki afro zostali docenieni i nagrodzeni pysznymi smakołykami oraz blenderem, za które serdecznie dziękujemy Organizatorom Przeglądu .

Zapraszamy do obejrzenia filmu :)

Czytaj dalej...

Rekolekcje wielkopostne 2017

W Zespole Szkół nr 12 odbyły się Szkolne Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem „Być dobrym jak chleb”. Rok 2017 został ogłoszony Rokiem Świętego Brata Alberta, dlatego na rekolekcjach została przedstawiona sylwetka tego świętego, uczniowie uczyli się sobie pomagać np. bandażowali rękę lub nogę kolegi, uczyli się piosenki, w której słowa zostały zaczerpnięte z wypowiedzi brata Alberta, „Trzeba być dobrym jak chleb”. Sakramentu Pojednania udzielał ks. Paweł (uczniom z ul Krakowskiej) i ks. Jan (uczniom mieszkańcom DPS), uczniowie oddawali swoje brudne serca a po rozgrzeszeniu otrzymywali od księdza czyste, białe serca. Z radością przystąpili do Komunii Św.

Drugi dzień rekolekcji to Droga krzyżowa w plenerze. Uczniowie mieli możliwość nieść krzyż i obrazy stacji Drogi Krzyżowej, które wcześniej przygotowali. Dziękuję rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy uczestniczyli w tym ważnym wydarzeniu dla naszych dzieci. 

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie RMW

Szkoła Współpracy

Fundacja Sedeka

Erasmus+

PSS Społem

PSS Społem

Leroy Merlin

Liroy Merlin

Chrońmy dzieci

Chronimy dzieci

Licznik

Dzisiaj 27

Wczoraj 49

Tygodniowo 114

Miesięcznie 658

Razem 73176