Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych

We wtorek, 9 maja 2017r. nasi uczniowie z rodzicami, nauczyciele i pracownicy szkoły mimo niesprzyjającej pogody, zimna i padającego śniegu przeszli ulicą Lipową w XV Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych organizowanych przez stowarzyszenie Wspierania Aktywności Niepełnosprawnych Intelektualnie AKTYWNI i Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Waldemara Kikolskiego w Białymstoku.

Następnie na placu przed Ratuszem odbył się festyn integracyjny. Były oficjalne przemówienia , występy muzyczne, taneczne i wokalne, prezentacja prac manualno – plastycznych wykonanych przez osoby niepełnosprawne. Były tez stoiska gastronomiczne z gorącymi daniami i słodkimi przekąskami. Chętni mogli wziąć udział w konkursach, grach i zabawach w ramach Miasteczka Dziecięcego.

Czytaj dalej...

Sensoplastyka

28 kwietnia po raz pierwszy odbyły się w naszej Szkole Warsztaty Sensoplastyki połączone z projekcją krótkometrażowego filmu animowanego nt. autyzmu, a wszystko to z okazji obchodów Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. W roli głównej wariacje z mąką ziemniaczaną, ale nie zabrakło też innych pachnących i inspirujących do działania składników. Nasi uczniowie mogli przelewać, przesypywać, ugniatać i BABRAĆ SIĘ do woli! Oj, można by tak godzinami… Kto nie wierzy, ile radości i twórczego zapału nam to przyniosło, niech sam zobaczy…

Drugą część naszych obchodów stanowiła projekcja filmu animowanego Podróż Marii. Dzięki niemu mogliśmy w prosty sposób zapoznać się z problematyką autyzmu i spróbować zrozumieć niektóre zachowania dzieci autystycznych.

PS Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym mamom, które uczestniczyły w imprezie!!! 

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie RMW

Szkoła Współpracy

Fundacja Sedeka

Erasmus+

PSS Społem

PSS Społem

Leroy Merlin

Liroy Merlin

Chrońmy dzieci

Chronimy dzieci

Licznik

Dzisiaj 27

Wczoraj 49

Tygodniowo 114

Miesięcznie 658

Razem 73176