Tydzień z książką w ogrodzie szkolnym

Koniec roku zbliża się wielkim krokami więc czas na krótkie podsumowanie naszych działań czytelniczych w ramach projektu „Nasze książki”. Podczas całego roku szkolnego spotykaliśmy się w klasach, wspólnie czytając z nauczycielami i rodzicami przeróżne pozycje literackie, podczas zajęć edukacyjnych i świetlicowych, wykorzystując zarówno szkolny księgozbiór literatury dziecięcej, jak i klasowe kąciki z książką. Całoroczną przygodę z utworami literackimi w szkole zakończyliśmy podczas „Tygodnia z książką w ogrodzie szkolnym” w dniach 5-9.06.2017r. Nie zawsze sprzyjała nam pogoda, ale dzięki ciekawym pozycjom literackim zaopatrzonym w piękne ilustracje mogliśmy doświadczyć swoistej „uczty duchowej”. Zastosowane elementy form teatralnych przybliżyło uczniom tematykę czytanych utworów, a czytanie uczestniczące sprawiło, iż czytanie książek było jeszcze ciekawsze.

Zapraszamy do galerii zdjęć J

Czytaj dalej...

V wiosenny festyn szkolny

14 czerwca podczas "V Wiosennego Festynu w Ogrodzie Szkolnym" uroczystego otwarcia boiska dokonał Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski w asyście Dyrektora Szkoły Elżbiety Pszczoły, Przewodniczącej Rady Rodziców Elżbiety Buczyńskiej oraz uczniów  Tomasza Kowalskiego i Zuzanny Chlabicz. Poświęcenia boiska dokonali Ksiądz Prałat Tadeusz Żdanuk oraz Ksiądz Mitrat Jan Fiedorczuk. Na nowym boisku o nawierzchni poliuretanowej rozegrano pierwszy mecz piłki nożnej, który rozpoczął  prezydent miasta. Po ceremonii otwarcia  zaproszeni goście, absolwenci i cała społeczność szkolna  bawili się na  festynie szkolnym. Przygotowany przez organizatorów program dostarczył uczestnikom wielu atrakcji. Tegoroczą imprezę  uświetniły charytatywne występy zespołów   "Bracia Lewkowscy" oraz "Fokus".  Dalszą oprawę  muzyczną zapewnił absolwent naszej szkoły  "DJ  Marcin".  Swoje umiejętności zaprezentował szkolny zespół" Etno Folk".  Dla rodziców i uczniów przygotowano wiele konkurencji sportowych. Dodatkowymi atrakcjami było malowanie twarzy, zabawy  twórcze w masach plastycznych oraz pokaz dużych baniek mydlanych. Podczas imprezy nie zabrakło przysmaków z grilla, pysznej babki ziemniaczanej oraz bajecznie słodkich ciast przygotowanych przez wspaniałe mamy.

Czytaj dalej...

Szkolenie

W dniach 10-11.06.2017 r mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Panią Alinę Smyczek, która podzieliła się z nami swoją wiedzą, doświadczeniem i optymizmem w zakresie alternatywnych i wspomagających sposobów porozumiewania się dzieci ze specjalnymi potrzebami w komunikacji. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego spotkania. 

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie RMW

Szkoła Współpracy

Fundacja Sedeka

Erasmus+

PSS Społem

PSS Społem

Leroy Merlin

Liroy Merlin

Chrońmy dzieci

Chronimy dzieci

Licznik

Dzisiaj 27

Wczoraj 49

Tygodniowo 114

Miesięcznie 658

Razem 73176